Aftermovie: Floris Alkemade en Mathias Lehner over de toekomst van Zaanstad
16 mei 2025
Op vrijdag 16 mei 2025 organiseerden De Maatschappij, Babel Zaans architectuurplatform en de gemeente Zaanstad samen een middag waarin werd verkend hoe we in de toekomst ruimte voor werk in onze gemeente kunnen vormgeven.
De bijeenkomst begon met een warm welkom door Guido Voss, bestuurslid van De Maatschappij. Vervolgens heette hij voormalig Rijksbouwmeester Floris Alkemade welkom, die zijn visie deelde op stedelijke groei en het integreren van werkruimte in ruimtelijke ontwikkelingen. Daarna plaatste Mathias Lehner, stadsbouwmeester van Zaanstad en mede-auteur van de Zaanse Omgevingsvisie, Floris’ inzichten in de context van die nieuwe visie.
De middag werd gemodereerd door Leontine de Koning van Babel Zaans architectuurplatform, met volop ruimte voor interactieve gesprekken en prikkelende vragen aan Floris en Mathias. De bijeenkomst werd afgesloten met een gezellige borrel, waar deelnemers met elkaar en met de sprekers in gesprek konden gaan.
Het was een inspirerende middag waarin we samen onderzochten hoe we ook in de toekomst ruimte kunnen blijven maken voor werk in Zaanstad.
Bekijk de aftermovie van deze middag op ons YouTube-kanaal.
Foto's: Patrick Hudepohl.