Op vrijdagmiddag 29 mei organiseert Babel de rondleiding de Glorie van de Zaan. Verken de gelaagde ontwikkeling van de Zaanoevers met onze BabelGids Giljam Klijn.
Ga mee langs de oostoever van de Zaan. Van de Zaan bij de Sluis & het Grote Glop tot in de Rosmolenwijk en ontdek hoe dit gebied zich in lagen heeft ontwikkeld. Tussen industrie, woonwijken en water ontvouwt zich een afwisselend stadslandschap met bijzondere zichtlijnen en verborgen verhalen.
Hier ervaar je hoe stad en water in elkaar grijpen. Soms met open zichtlijnen en reflecties in het water die herinneren aan het werk van Claude Monet, soms juist met een gesloten, stedelijk karakter zoals bij de Zaanwerf.
Praktische informatie
Vrijdag 29 mei, start 14:00 uur bij De Fabriek, Zaandam. Deelname kost 10 euro per persoon. Betaling: uitsluitend contant en graag gepast, op locatie. Meld je aan via het formulier onderaan deze pagina.
Van april t/m oktober is er elke tweede zondag en elke laatste vrijdag van de maand een rondleiding met onze BabelGidsen. Kijk in de agenda voor het specifieke programma. Enkele uitzonderingen tijdens de zomermaanden.
Kijk eens op onze pagina Rondleidingen en maak kennis met onze BabelGidsen en alle Rondleidingen.